Аратта - На головну

9 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Через висвітлення діяльності опозиції СБУ продовжує “наїзди” на представників ЗМІ

Назад в СРСР 7474 перегляди

Опубліковано - 25.06.2010 17:25 | Всі новини | Версія для друку

Слова очільника СБУ не варті нічого
Слова очільника СБУ не варті нічого
З журналістом видання Коммерсантъ-Україна», громадянином Росії Артемом Скоропадським, провів бесіду співробітник Служби безпеки України.

Цю інформацію журналіст підтвердив особисто виданню «Телекритика».

Як розповів пан Скоропадський, під час зустрічі йому рекомендували менше зустрічатися з представниками праворадикальних організацій, рідше висвітлювати їх діяльність і не так часто писати про опозицію.

Журналіст зазначив, що конкретних рекомендацій йому не давали, проте нагадали про випадок, коли депутатів Держдуми Російської Федерації (фракція «Єдина Росія») Костянтина Затуліна та Кирила Фролова оголосили персонами нон-грата в Україні.

Як відзначив громадянин Росії Артем Скоропадський, це перша подібна бесіда за весь за час його перебування в Україні. «У мене дійсно чимало знайомих серед представників праворадикальних організацій, але писати чи не писати про опозицію - це питання редакційної політики, а не моє особисте», - відзначив журналіст.

Народний депутат Олена Бондаренко (Партія регіонів), дізнавшись про ситуацію із Артемом Скоропадським, звернулася до СБУ з депутатським запитом.

Зокрема Бондаренко цікавить, як було запрошено Скоропадського на розмову, де відбувалася зустріч, що було її причиною і яка її мета, чи була це особиста ініціатива співробітника СБУ чи він виконував доручення керівництва, чи діяв співробітник СБУ у межах своєї компетенції.

З відкритим лостом щодо зустрічі представника СБУ пана Скоропадського до голови Служби безпеки України Валерія Хорошковського звернулися представники Київської незалежної медіапрофспілки.

«Служба безпеки України не може втручатися в редакційну політику, не може погрожувати журналістові депортацією на підставі того, що він пише не про те, чого хотілося б співробітникам СБУ. Такі дії є порушенням Конституції України. Від імені київських журналістів прошу вас повідомити наступне. Чи давали ви вказівку на подібну діяльність? Якщо так, то поясніть підстави для такого рішення? Якщо ні, то прошу з`ясувати, хто у СБУ ініціював подібні діяння? Чи будуть вжиті заходи для припинення таких зустрічей? Якщо ні, то чому?», - йдеться у зверненні за підписом голови комітету КНМП Юрія Луканова.

Нагадаємо, що під час зустрічі із представниками руху «Стоп цензурі!» голова СБУ Валерій Хорошковський з-поміж іншого пообіцяв «надіслати могутній сигнал» співробітникам СБУ щодо неприпустимості проведення профілактичних бесід із журналістами та громадськими діячами.

Довідка:

Артем Скоропадський - кореспондент відділу «Суспільство» газети «Коммерсантъ-Україна». В українському виданні працював від 2005 по 2007-й, а тепер від початку 2010 року.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Назад в СРСР»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.