Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Дослідники планують провести розвідку затонулих суден Вермахту

Невідоме 10505 переглядів

Опубліковано - 13.07.2010 10:35 | Всі новини | Версія для друку

Дослідники планують провести розвідку затонулих суден Вермахту
Дослідники планують провести розвідку затонулих суден Вермахту
У Чорному морі в роки Другої світової війни затонули два військові кораблі, на яких загинуло 7500 солдат Вермахту. Цю інформацію на конференції в Дрездені вперше оприлюднили представники Інституту археології НАН України.

Працівники департаменту підводної спадщини Інституту археології Національної академії наук України за 5 років досліджень встановили, що у період з 1941 по 1945 роки в Чорному морі затонули 441 військовий та цивільний корабель Німеччини. Ця інформація оприлюднена в «Енциклопедії морських катастроф», виданої Академією наук України.

Найбільш значні людські втрати були на суднах «Тея» та «Тотіла». Як повідомив у інтерв'ю Deutsche Welle голова департаменту підводної спадщини Сергій Воронов, кораблі затонули у травні 1944-го: «На кожному судні було у декілька разів більше людей, ніж на сумнозвісному «Титаніку». На «Тотілі», за приблизними даними, знаходилося 2900 солдат Вермахту, яких евакуювали з оточеного Севастополя. На «Теї» загинуло 4600 солдат Вермахту, яких також евакуювали з Криму».

Уп’ятеро більше загиблих, ніж на «Титаніку»

За словами Воронова, інформація про ці судна підтверджується документами з військових архівів СРСР. Тоді, у травні 1944-го, «Тею» та «Тотілу» атакували від 40 до 80 радянських бомбардувальників. Практично нікому не вдалося врятуватися. «Тея» затонула на глибині два кілометри у центральному районі Чорного моря.

Щодо «Тотіли», її знайшли нещодавно на глибині 96 метрів, каже Воронов. «У «Тотілу» потрапили 8 авіабомб. Судно сильно пошкоджено, тобто я вважаю, що обидва судна вже не цілісні об'єкти. Але те, що всередині залишилися рештки людей, а також документація, у тому числі штабна, яка б дозволила ідентифікувати особовий склад загиблого екіпажу, це безумовно».

Розвідку «Тотіли» – фактичного поховання 2900 солдат Вермахту – департамент планує розпочати вже у серпні. Дослідники сподіваються, що наступного року з’явиться можливість провести дослідження на «Теї».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.