Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Новий закон про вибори може перекреслити залишки демократії

Вибори-2012 8108 переглядів

Опубліковано - 8.09.2011 15:52 | Всі новини | Версія для друку

Новий закон про вибори може перекреслити залишки демократії
Новий закон про вибори може перекреслити залишки демократії
Ухвалення нового закону про вибори народних депутатів має стати центральною подією парламентської сесії, яка розпочалася цього тижня. Опозиція сумнівається у чесності майбутніх виборів, якщо ухвалять “змішану” систему.

Якщо буде ухвалено законопроект, представлений на експертне обговорення Міністерством юстиції, депутатів обиратимуть за змішаною системою і за закритими списками. Президент Віктор Янукович під час виступу у вівторок у Верховній Раді заявив, що прийняття нового закону про вибори народних депутатів стане "тестом на зрілість українського парламентаризму".

Повернення у минуле

Нова виборча система, на думку голови Лабораторії законодавчих ініціатив Ігоря Когута, містить позитивні моменти. Зокрема за змішаною системою депутатів частково обиратимуть в округах, тобто представництво інтересів виборців у парламенті буде. Утім, саме це створює чимало недоречностей і проблем, сказав Когут Deutsche Welle. Адже депутати-мажоритарники, які здебільшого мають свої бізнес-інтереси в регіонах, під тиском фіскальних чи контролюючих структур будуть змушені йти у парламентську більшість. Це фактичне повернення у минуле, підсумовує експерт. «Якщо якась партія отримає на виборах добрий результат, то не факт, що вона сформує більшість у Верховній Раді», - констатує Ігор Когут.

На його думку, надзвичайно дискусійне питання – підняття прохідного бар’єру до парламенту. Він виступає за те, аби прохідний бар’єр не підвищували, адже українському парламенту потрібна «нова молода кров». Окрім цього, проблемою нового виборчого законодавства можуть стати нечіткі межі виборчих округів, неналежне інформаційне забезпечення та фінансування кампанії. Адже розробники нового законопроекту хочуть відмовитися від фінансування агітації за кандидатів та партій державним коштом. «Майновий ценз неприпустимий. Адже хтось може з кандидатів собі дозволити витратити мільйон на листівки, а хтось – ні», - зауважує Когут. При цьому представник Лабораторії законодавчих ініціатив наголосив, що влада не радилася з громадськістю щодо змін виборчого законодавства, а просто поставила до відома, що вся система буде змінена.

Стандартний вимір

Опозиція не збирається голосувати за новий законопроект про вибори до Верховної Ради. Зокрема у БЮТ переконані, що змішана система призведе до масштабних фальсифікацій майбутніх парламентських виборів. Найбільше опозиціонерів бентежить процес формування дільничних виборчих комісій (ДВК), каже народний депутат з фракції «БЮТ- Батьківщина» Юрій Одарченко. За його словами, новий законопроект про вибори передбачає, що ДВК формуються політичними партіями, які нині є у парламенті. «На разі у Верховній Раді лише дві політичні партії – КПУ та Партія регіонів. Саме з їхніх представників формуватимуть комісії», - прокоментував Одарченко Deutsche Welle.

Попри те, що новий законопроект «Про вибори народних депутатів України» тепер вивчає Венеціанська комісія, опозиція не покладається на міжнародну структуру, адже та дає лише рекомендації і оцінює європейські виборчі системи за «стандартними лекалами». Незважаючи на те, що президент пообіцяв особисто проконтролювати врахування рекомендацій Венеціанської комісії, схоже на те, що зауваження цього органу депутати враховуватимуть постфактум у вигляді поправок. Адже наступне засідання Венеціанської комісії заплановане лише на середину жовтня, а українські парламентарі налаштовані рішуче і спробують ухвалити законопроект якнайшвидше. Принаймні результат у вигляді готового закону Верховна Рада хоче отримати вже до кінця цієї сесії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Мале знання віддаляє від Бога, велике - приводить до Нього знову ”
Ф. Бекон, англійський філософ

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.