Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Розпочато прийом замовлень на революційну фотокамеру

Технології 6838 переглядів

Опубліковано - 21.10.2011 10:21 | Всі новини | Версія для друку

Революційна фотокамера Lytro  дозволяє коригувати фокус вже після зйомок - нечітких світлин більше не буде!
Революційна фотокамера Lytro дозволяє коригувати фокус вже після зйомок - нечітких світлин більше не буде!
Розпочався прийом попередніх замовлень на першу в світі фотокамеру, яка записує світлове поле, що дозволяє коригувати фокус вже після зйомок.

У стандартних цифрових камерах промені світла, відбиті від об'єктів, потрапляють в об'єктив і потім на плоску світлочутливу матрицю, що складається з мільйонів пікселів. У результаті створюється двовимірне зображення з роздільною здатністю, рівним роздільній здатності матриці.

У камері Lytro інший принцип дії, про що ми вже повідомляли. Вона оперує не пікселями, а променями світла, записуючи колір, інтенсивність і напрямок променів у кожній точці простору. Завдяки цьому користувачеві не потрібно фокусуватися на об'єкті - точку фокусування можна вибрати на готовому зображенні довільно і змінювати її, розглядаючи різні ділянки зображення.

Так як у камери немає системи фокусу, в ній немає електромотора, отже, зйомка відбувається миттєво, а помилка автоматичного або ручного фокусування виключаються.

Засновник і виконавчий директор компанії Рен Нг (Ren Ng) під враженням від гігантських установок Стенфордського університету, що складаються з десятків камер для запису світлових полів, у 2006 році у своїй кандидатській дисертації виклав спосіб зменшення системи до крихітних розмірів, який би дозволив помістити її на долоню.
Камера Lytro дійсно вийшла компактних розмірів і схожа на дитячий калейдоскоп
Камера Lytro дійсно вийшла компактних розмірів і схожа на дитячий калейдоскоп
Камера Lytro дійсно вийшла невелика (її довжина становить трохи більше 11 см) і більше схожа на іграшковий калейдоскоп. Пристрій вагою близько 230 г оснащено об'єктивом з 8-кратним збільшенням з фіксованою діафрагмою f/2, яка впускає максимум світла на всьому діапазоні фокусних відстаней, і безпосередньо фірмовим сенсором, що містить тисячі вбудованих мікролінз і здатним записувати параметри 11 млн променів світла.

Пристрій має всього дві кнопки: для включення живлення і зйомки. Для зміни фокусної відстані передбачений повзунок. З тильного боку розташований 1,46-дюймовий кольоровий сенсорний РК-екран, призначений для вибору точки фокусування, перегляду зображень та кадрування.

На даний момент передача знімків, знятих на камерах Lytro, можлива тільки на комп'ютери Mac - за допомогою спеціального софту Lytro Desktop, що входить до комплекту поставки. Версія для Windows знаходиться в розробці, випустити її планується у 2012 році.

За допомогою Lytro Desktop зображення можна обробляти і викладати в інтернет - на Facebook або в Twitter. Для перегляду "живих" фотографій в інтернеті використовується власний плеєр Lytro. Знімки також можна експортувати в JPEG, але тоді на них доведеться заздалегідь вибрати фокус.

Вартість камери складає 399 долароів за модель з 8 ГБ вбудованої пам'яті, достатньої для збереження 350 знімків (однна світлина займає близько 22 МБ, що можна порівняти з деякими сучасними дзеркальними камерами) і 499 доларів за модель з 16 ГБ пам'яті (750 фото).

Поставки камер планується розпочати на початку 2012 року і поки тільки в США, повідомляє ТСН.

Щоб зрозуміти, як працює Lytro, треба клацнути мишкою (один раз) по тій частині фотографії, на яку ви хочете навести фокус. Подвійне клацання збільшує зображення.

До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.