Аратта - На головну

1 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Йдемо в Європу. Регіональна цензура від Допи і Гепи

За право людини Регіон: Харківська область 7307 переглядів

Опубліковано - 1.11.2011 11:28 | Всі новини | Версія для друку

Йдемо в Європу. Регіональна цензура від Допи і Гепи
Йдемо в Європу. Регіональна цензура від Допи і Гепи
Харківський телеефір помітно збіднів. Це пов’язано не тільки з відключенням трьох незалежних телеканалів, але й з дефіцитом коментаторів та експертів, готових до висловлення критичних думок на адресу влади.

У кого узяти коментар? Харківські телевізійники щоденно вирішують проблему, яка загострилася після президентських та місцевих виборів. Так, якщо раніше уникали спілкування з пресою, передусім, чиновники та представники бюджетних організацій, то зараз у коментарях почали відмовляти й незалежні експерти.

Як розповідає Алла Євдокимова - продюсер програми телекомпанії АТН «Віддзеркалення» - здебільшого це викладачі ВУЗів, які раніше активно співпрацювали з програмою. «Можливо, це не були прямі вказівки від влади. Однак, те невдоволення, яке і мер, і губернатор постійно висловлюють на адресу нашої телекомпанії , яка їм не підконтрольна, зіграло свою роль. ВУЗи так демонструють свою лояльність до влади»,- вважає Євдокимова.

Вузьке коло

Охоче дають коментарі тільки представники громадських організацій, іноді підприємці, якщо «питання стоїть не гостро», каже продюсер телепрограми «Один економіст неофіційно розповів, що його дискусію в ефірі з представником опозиції довго пригадувало йому керівництво, а через емоційні оцінки теперішньої партії влади в одного з політологів виникли кар'єрні проблеми. Тиснули навіть на членів його родини», - розповідає Євдокимова. Як наслідок, за словами продюсера, в розпорядженні залишилося вузьке коло експертів, які майже щодня коментують події.

Заручник власників

Повноцінної дискусії на харківському телебаченні зараз немає. Про це заявили усі опитані Deutsche Welle експерти. Політолог Юлія Біденко пов'язує це з відключенням від ефіру півтора місяці тому трьох незалежних каналів, які подавали альтернативні точки зору.

Заслужений журналіст України Сергій Потімков, якого позбавляли ефіру за часів Кучми, а згодом і Ющенка, впевнений, що регіональне ТБ – це заручник власників. «Люди відсторонилися від влади та не вмикають місцеві канали», -каже Потімков.

Міграція в інтернет

Журналістові, який не хоче «обслуговувати» владу або своїх власників, на думку Потімкова, залишається тільки один шлях – в Інтернет. Він, зокрема, нещодавно заснував ХІТ - Харківське Інтернет Телебачення - альтернативний майданчик для відео-блогерів, експертів, журналістів та навіть звичайних городян. « Те, що ми не змогли зробити в ефірі, зробимо у мережі»,- каже журналіст.

Заслужений журналіст України Зураб Аласанія ще 5 років тому «вимкнув для себе телевізор». Він та його команда пішли з каналу, де робили новини, через конфлікт із власником. Аласанія заснував власну інформагенцію агенцію. «Тепер я щасливий. Мені не подобалося те, що ми робили на ТБ. Ми були обмежені. Зараз ми вільні. І від місцевих олігархів ми не залежимо. Вони нас поки не помічають, тому що все ще сподіваються на ТБ», - каже Аласанія. З перспективністю творчості в Інтернеті погоджується і продюсер Євдокимова. Відтоді, як її телекомпанію позбавили ефіру, кількість відвідувань сайту АТН значно зросла. Проте, у Харкові все ж таки переважна більшість населення –фанати телевізору. Користувачів інтернету, за різними даними, лише до 40 відсотків.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.