Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Російська міжпланетна станція може звалитись на Землю за два тижні

Технології 6538 переглядів

Опубліковано - 11.11.2011 17:00 | Всі новини | Версія для друку

Російська міжпланетна станція може звалитись на Землю за два тижні
Російська міжпланетна станція може звалитись на Землю за два тижні
За даними американської системи контролю космічного простору, російська автоматична міжпланетна станція (АМС) “Фобос-Ґрунт” може впасти на Землю вже 26 листопада.

Як повідомляється на сайті, що перебуває у веденні Стратегічного командування США, російська АМС "Фобос-Ґрунт" може впасти на Землю 26 листопада 2011 р. Відповідно до інформації сайту з рубрики "Пророкування дат падіння об'єктів космічного сміття на найближчі 60 днів", АМС привласнений каталоговий номер 37872, номер в міжнародному каталозі - 2011-065А, передає ІТАР-ТАРС.

Поки в рубриці "Лінійні розміри падаючих об'єктів" навпроти АМС стоїть цифра 0, хоча зрозуміло, що об'єкт масою 13 тисяч 505 кг не може бути таким. Дані на цьому сайті регулярно оновляються.

Тим часом, за даними джерела в російській ракетно-космічній галузі, "у майбутні кілька годин буде почата чергова спроба передати команду керування на АМС", запуск якої був здійснений 9 листопада за допомогою ракети-носія "Зеніт-2SБ" з космодрому Байконур.

АМС була виведена на низьку навколоземну орбіту, звідки за рахунок двох включень маршової рухової установки (МДУ) вона повинна була перейти на відлітну від Землі до Марса траєкторію.

За досі невідомих причин система керування не видала команду на перше включення МДУ.

У свою чергу в Міноборони РФ пообіцяли представити дані російської Системи контролю космічного простору щодо орбіти АМС і можливих сценаріїв її подальшого польоту у випадку, якщо нічим завершаться спроби видати на АМС командні сигнали.

За даними Федерального космічного агентства й НПО ім.Лавочкіна, із загальної маси АМС в 13 тисяч 505 кг на її борту перебувають у баках МДУ виведення 7 тисяч 50 кг компонентів ракетного палива, у руховій установці перелітного модуля - 1 тисяча 50 кг, у повертаючому аппараті - 135 кг, разом - 8 тисяч 335 кг.

У комплекті наукової апаратури АМС використається мессбауеровський спектрометр, у складі якого є два джерела гамма-випромінювання на основі кобальту-57, але вони, за словами директора інституту космічних досліджень РАН Лева Зеленого, не представляють якої-небудь небезпеки через їхню мініатюрність.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Церква - скоріш лікарня для грішників, ніж музей святих”
Ебігайл Ван Берен

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.