Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Львові урочисто відкрили пам’ятник автору “Червоної рути”

Народний Вісник Регіон: Львівська область 12330 переглядів

Опубліковано - 21.12.2011 00:27 | Всі новини | Версія для друку

У Львові урочисто відкрили пам’ятник автору “Червоної рути”
У Львові урочисто відкрили пам’ятник автору “Червоної рути”
20 грудня у Львові на проспекті Шевченка урочисто відкрили пам’ятник видатному композитору та поету Володимиру Івасюку.

На відкриття прийшли родичі композитора, зокрема, сестра Галина, меценат, за чиї кошти збудували пам’ятник, - музикант Святослав Вакарчук, ректор ЛНУ ім. І.Франка Іван Вакарчук, мер Львова Андрій Садовий, депутати та львів’яни.

Також пам’ятник освятили і поклали до нього свічки та квіти.

«Для мене – велика приємність – стояти тут сьогодні, велика честь. Почну з невеличкої історії: у 2006 році, коли ми всі разом святкували ювілей нашого рідного міста, я їхав сюди і думав, що я, як людина, яка так багато завдячує Львову, можу подарувати йому навзаєм. І я зрозумів, що така ідея є, і зі сцени Львівської опери на урочистостях я виступив з ініціативою встановити і з мого боку профінансувати пам’ятник великому українському композитору Володимиру Івасюку», – сказав Святослав Вакарчук під час церемонії відкриття пам’ятника.

Він зазначив, що Івасюк – один з тих людей, які заслуговують на пам’ятник не тільки у Львові, але у кожному місті України.

«Саме таким людям потрібно сьогодні ставити пам’ятники. Але Львів був для нього особливим містом, він у ньому зростав як композитор, він у ньому вчився, він ходив цими вулицями, саме цим місцем (з музичної академії до Львівської філармонії, – ред.). Львову Володимир Івасюк завдячує, мабуть, і тими емоціями, які дозволили зробити його музику відомою на весь світ. Ми маємо визнати, що Володимир Івасюк був першим українським композитором, який зробив і вивів сучасну українську пісню на міжнародний рівень», – сказав Вакарчук.

За словами Вакарчука, для нього це дуже емоційний момент, адже він сам є музикантом, який зростав на піснях Івасюка, «не тільки як львів’янин, як українець, як людина, яка сама творить, розуміє всю глибину і всю силу того, що зробив Володимир Івасюк».
Пам’ятник Володимиру Івасюку збудовано коштом Святослава Вакарчука
Пам’ятник Володимиру Івасюку збудовано коштом Святослава Вакарчука
«Пройшло п’ять років, здавалось би, повільно. Як я вже зрозумів, це доволі швидкий час. Бо ми живемо, як ви розумієте, в непростий і непередбачуваний час, і пам’ятник відкрито. Я хотів би подякувати і родині Володимира Івасюка за моральну підтримку, і оргкомітету, і Львівській раді і голові львівському Андрію Садовому за те, що він тоді зі сцени опери обіцяв, що місце буде знайдено та надано, і свою обіцянку виконав… Нехай пам'ять про Володимира Івасюка буде завжди в наших серцях, а цей пам’ятник буде завжди місцем, на якому молоді люди збираються, співають його пісень і своїх власних. Нехай це буде творче і веселе місце, місце з такою енергетикою, яку ніс в собі Володимир Івасюк», – сказав Святослав Вакарчук.

Пам’ятник заввишки 2,6 м виготовлений з бронзи, а постамент і мощення – з граніту. Довкола пам’ятника з мозаїки і гранітної плитки викладено гітару. Вартість робіт – 360 тис. грн. Автори пам’ятника: скульптор Сергій Олешко та архітектор Михайло Ягольник.

174 тис. грн з бюджету міста Львова було виділено на благоустрій території біля пам’ятника.

Довідка

Володимир Івасюк (4 березня 1949, Кіцмань, Чернівецька область – 24/27 квітня 1979, Брюховицький ліс під Львовом) - український композитор і поет; Герой України (2009, посмертно).

Один із основоположників української естрадної музики. Автор 107 пісень, серед яких, мабуть, найвідоміша українська естрадна пісня «Червона рута», 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Неординарний живописець.

18 травня 1979 року його тіло було знайдене у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія – самогубство – підлягала сумніву громадськості як 1979 року, так і тепер. Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 у Львові перетворився на масову акцію протесту.

26 січня 2009 року Генеральна прокуратура України поновила давно закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка.

До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.