Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Американці розробили мініатюрний пристрій для руйнування тромбів

Технології 7603 перегляди

Опубліковано - 11.04.2012 02:04 | Всі новини | Версія для друку

Американці розробили мініатюрний пристрій для руйнування тромбів
Американці розробили мініатюрний пристрій для руйнування тромбів
Американські інженери розробили пристрій, який самостійно переміщується по кровоносних судинах та може руйнувати тромби або атеросклеротичні бляшки в судинах.

Як повідомляє Medical News Today, групу розробників з Стенфордського університету очолила Ада Пун (Ada Poon).

Пун і її колеги працювали над створенням пристрою, який після введення в організм здатна переміщатися в кровоносному руслі. За словами розробників, сучасна технологія дозволяє виготовити мініатюрні електромеханічні імплантати. Проте основною проблемою при розробці таких пристроїв є їхнє живлення - акумулятори громіздкі, схильні до корозії, а також потребують заміни або підзарядки.

Розробники вирішили відмовитися від використання елементів живлення і забезпечити надходження енергії за допомогою бездротового зв’язку. Пристрій оснастили спеціальної антеною, площа якої становить близько двох міліметрів. На антену подаються електромагнітні хвилі частотою в один гігагерц, що генеруються зовнішнім джерелом.

Американці представили два прототипи такого пристрою. Перший здатний рухатися в заданому напрямку зі швидкістю близько п’яти міліметрів в секунду. В іншому струм протікає вперед і назад по дротяної петлі, за рахунок чого пристрій переміщається, похитуючись з боку в бік.

Пун зазначила, що подібні пристрої підходять як для діагностичних цілей, так і для малоінвазивної хірургії. З їх допомогою можна доставляти лікарські засоби до уражених органів і тканин, а також руйнувати тромби або атеросклеротичні бляшки в судинах, зазначають "Медичні новини".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.