Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Подробиці закриття приватного музею «Прадавня Аратта – Україна» в с.Трипілля

Скандал Регіон: Київська область 10472 перегляди

Опубліковано - 26.07.2012 00:46 | Всі новини | Версія для друку

Подробиці закриття приватного музею «Прадавня Аратта – Україна» в с.Трипілля
Подробиці закриття приватного музею «Прадавня Аратта – Україна» в с.Трипілля
На Київщині під загрозою знищення опинився єдиний в Україні Музей Трипільської культури. Принаймні так стверджують три співзасновники приватної установи.

Засновники звинувачують свого четвертого компаньйона у тому, що він продав будинки одного з найпопулярніших культурних закладів області. Новий власник виставив охорону і не пускає на територію ані відвідувачів, ані музейників, упевнилася знімальна група 5-го каналу.

Коротким словом "ремонт" пояснюють охоронці появу замку на воротах приватного музею Трипільської культури. Ще тиждень тому ці люди були непричетні до захисту установи та колекції експонатів, оціненої у 5 мільйонів доларів, стверджує директор, співзасновник і власник колекції давніх раритетів Олександр Поліщук. Каже "люди у формі" з’явилися тут минулої суботи.

Олександр Поліщук, директор приватного музею Трипільської культури: "Прийшовши сюди, вони підійшли до Леоніда Юрійовича, який є моїм замісником і проводив екскурсію, і сказали, що музея нема, Лазоренко тут же сказав, що він все продав цьому чоловіку і сховалися".

Володимир Лазоренко - один із чотирьох співзасновникім музею. 9 років тому він із однодумцями створив унікальний музей трипільської цивілізації, поблизу місця, де минулого століття відкрили прадавню археологічну культуру, названу згодом на честь села Трипілля. А тепер, стверджують колеги, Лазоренко продав будівлі музею без їхньої згоди. Сам меценат від інтерв’ю не відмовляється, але поспілкуватися може лише згодом. Поки обмежився коротким коментарем.

Володимир Лазоренко, співзасновник музею Трипільської культури: "То прикриття і все. Будьте здорові, то його прикриття було все".

Новим власником, за версією музейників, став керівник фірми "Археологічна спадщина і сучасність" Володимир Мельничук. Із журналістами він спілкується через помічника. Останній телефоном пообіцяв влаштувати інтерв’ю з начальником.

А згодом просто перестав відповідати на дзвінки. Співробітники музею трипільської культури підозрюють, установу хочуть закрити, щоби забудувати територію біля Дніпра.

Олександр Поліщук, директор музею Трипільської культури: "Він [Володимир Мельничук] сказав: Ви знаєте, тут ще треба розглянути, я знайомий з Патоном, я попрошу його, щоб Толочко сюди прислав експертів, щоб вони подивилися, бо у вас тут мабуть одні муляжі і взагалі це все чорна археологія. можна це все знести і збудувати те, що тобі треба".

Ухвалити рішення щодо продажу чи закриття музею може лише більшість співзасновників, каже його директор. Він виступає проти продажу. Ще двоє компаньйонів: історик Юрій Шилов та художник Анатолій Гайдамака також не давали згоди на такі перетворення.

Анатолій Гайдамака, співзасновник музею Трипільської культури: "Комусь дача буде одному. Туди ходить тисячі народу і це працює на імідж України, а так якась особа дуже видатна, я не знаю. Хто це може бути, щоб забрати і самому сидіти на цій території".

У господарський конфлікт власників культурного об’єкта має втрутитися прокуратура. Відповідний позов туди подав голова комісії Київради з питань культури Олександр Бригинець. Самі ж не згодні з продажем співвласники направили звернення до Адміністрації Президента.

До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.