Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Пентагон привселюдно продемонстрував “мікрохвильовку” проти натовпу

Технології 6999 переглядів

Опубліковано - 25.01.2007 15:06 | Всі новини | Версія для друку

Пентагон привселюдно продемонстрував “мікрохвильовку” проти натовпу
Пентагон привселюдно продемонстрував “мікрохвильовку” проти натовпу
Пентагон вперше влаштував публічну демонстрацію електронно-променевої зброї, яка, за словами військових фахівців, здатна відбивати атаки супротивника або розсіювати вороже налаштований натовп.

Електронно-променевий випромінювач, названий “Безшумним вартовим”, проектує невидимий промінь високої енергії, що створює в людини відчуття різкого опіку, хоча насправді не заподіює організму ніякої шкоди. Система використовує міліметрові хвилі, що здатні проникати в шкіру лише на глибину 0,04 мм і не можуть викликати дійсного опіку.

Далекобійність нової зброї - 500 метрів, що майже в 17 разів перевищує дальність застосовуваних сьогодні видів несмертельної зброї, таких як гумові кулі.

Представники Пентагона вважають, що така зброя незамінна і може сильно зменшити втрати серед військових і мирних жителів у таких місцях конфліктів як Ірак і Афганістан. Зброя не буде вироблятися серійно як мінімум до 2010 року, але вже викликає великий інтерес у військового командування.

Під час першої демонстрації установки на авіабазі в американському штаті Джорджія, її прототип був встановлений на військовому джипі Hammer, була обрана група добровольців, що зображує бунтівників, у яку ввійшли журналісти. Група розташувалася в радіусі 500 метрів від машини, і екіпаж зробив "постріли". Добровольці стверджують, що це було безболісно, але "виникло відчуття, що одяг на тобі от-от спалахне". Журналісти, що запропонували себе як мішені, порівняли відчуття з вибухом дуже гарячої печі - воно було нестерпним і змушувало людей шукати укриття.

Полковник американської морської піхоти Кірк Хаймс, керівник програми розробки несмертельної зброї вважає, що це одна з ключових технологій майбутнього. "Несмертельна зброя має велике значення для запобігання ескалації насильства, особливо в тих умовах, у яких зараз діють наші сили". Він підкреслив, що Безшумний вартовий - це альтернатива стану речей, за якого від крику доводиться переходити безпосередньо до стрілянини, і здатна зберігати людське життя.

Льотчик, що брав участь у випробуваннях, Блейн Пернелл запропонував відправити цю установку в Ірак і випробувати її в Кіркуці, де часто спалахує неспокій серед населення. "Усе, що ми можемо робити, - це спостерігати за ними з вишок", - сказав він. А якби на вишках стояли такі установки, війська "могли б їх розігнати".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.