Аратта - На головну

8 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Північний потік 2” дозволить Росії встановити сенсори на дні Балтійського моря

Світ навколо нас 4722 перегляди

Опубліковано - 22.05.2018 18:07 | Всі новини | Версія для друку

“Північний потік 2” дозволить Росії встановити сенсори на дні Балтійського моря
“Північний потік 2” дозволить Росії встановити сенсори на дні Балтійського моря
“Важливо: “Північний потік 2” є не тільки спробою Росії зашкодити Україні, але він становить військові та розвідувальні ризики в Балтійському морі”, - наголосив Майкл Карпентер, директор аналітичного Центру Байдена в США.

"Чи справді хтось думає, що Росія опиратиметься можливості встановити сенсори на дні Балтійського моря?", - додав аналітик в коментарі до заяви, що прозвучала від високопосадовця Державного департаменту США минулого тижня.

Будівництво російсько-німецького газопроводу "Північний потік 2" створює ризики для розвідки та військових США, так як це дозволить Москві розмістити нові підслуховуючі і спостережні пристрої в Балтійському морі. Про це заявила Сандра Удкірк, високопосадовець Держдепу США, яка опікується питаннями енергетики під час свого перебування в Берліні минулого тижня, повідомляє Reuters.

Удкірк наголосила, що Конгрес минулого літа надав повноваження президентові вводити санкції проти ряду трубопровідних проектів Росії. Компанії "наражаються на посилений ризик санкцій", - заявила вона.

Однак, запевнила дипломат, Вашингтон схиляється до використання дипломатичних засобів, щоб зупинити "Північний потік 2".

"Коли ми говоримо про здатність урядів та компаній використовувати інфраструктуру для розміщення установок та технологій, які можуть прослуховувати і вести спостереження, то саме це викликає занепокоєння стосовно цього конкретного підводного проекту в Балтійському морі", - додала вона.

Удкірк також заперечила, що Вашингтон виступає проти трубопроводу, щоб допомогти експорту американського зрідженого газу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.