Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У День єдності навіть серед націоналістів її не спостерігалося

Імперія «Совок» 3990 переглядів

Опубліковано - 5.11.2018 09:35 | Всі новини | Версія для друку

У День єдності навіть серед націоналістів її не спостерігалося
У День єдності навіть серед націоналістів її не спостерігалося
У Росії в день свята Дня народної єдності 4 листопада в кількох містах відбулися традиційні «російські марші» націоналістів, кількох учасників чи організаторів затримали.

Деякі з цих маршів були узгоджені з владою, інші ні.

Зокрема, у столиці Москві узгоджених маршів на околицях міста відбулося два; в кожному взяло участь лише близько сотні осіб. Один марш провели російські націоналістичні угруповання, що опозиційні до Кремля і, зокрема, не підтримують його політики щодо України, інший – російські монархісти, що виступали «проти ліберастів, кремлян і бендерівців».

Марші в кількох інших містах Росії, зокрема в Санкт-Петербурзі чи Єкатеринбурзі, зібрали ще менше учасників.

Свято Дня народної єдності було запроваджене в Росії 2005 року, щоб підтримати ідеї російського патріотизму і контролю Кремля над великою й різноманітною країною. Але цей день стали використовувати крайні націоналістичні російські сили, що виступають проти Кремля. У Москві останніми роками їм забороняють марші в центрі міста. За словами оглядачів, щороку кількість учасників таких заходів меншає.

Свято запровадили на заміну дневі роковин «Великої жовтневої соціалістичної революції» 7 листопада, що був державним святом в СРСР, а потім і в Росії; з 1996-го його перейменували на «День злагоди і примирення». Нове свято, що мало зберегти традиційний неробочий день на початку листопада, прив’язали до дати в 1612 році, коли «народне ополчення під проводом Кузьми Мініна і Дмитра Пожарського … звільнило Москву від польських інтервентів». При цьому, запроваджуючи нове свято, російські законодавці не впоралися з перерахунком чинного на час тих подій юліанського календаря в сучасний григоріанський: 22 жовтня, коли стався той штурм, відповідає сучасному 1 листопада – різниця між календарями в 17-му столітті становила 10 днів, а не 13, як нині.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.