Аратта - На головну

1 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У користувачів мобільних телефонів з’явилася своя фобія

Охорона здоров`я 11381 перегляд

Опубліковано - 6.06.2006 21:40 | Всі новини | Версія для друку

У користувачів мобільних телефонів з’явилася своя чергова фобія
У користувачів мобільних телефонів з’явилася своя чергова фобія
Нова напасть одержала ім’я ringxiety, що дослівно можна перевести, як манія дзвінка.

Легкі прояви фобії можна спостерігати практично щодня - дійсно, коли десь лунає дзвінок мобільного, і всі люди поблизу із шаленою енергією починають перевіряти свої кишені і сумки, повідомляє Кореспондент.net.

Однак, є і більш складні її форми: деякі люди розповідали, що нібито чують дзвінок мобільного телефону, сидячи на концерті або перебуваючи за кермом автомобіля, хоча в дійсності він не дзвонить.

Новий термін ringxiety (манія дзвінка) придумав Девід Ларамі, що пише докторську дисертацію в Каліфорнійській школі професійної психології в Лос-Анджелесі.

Ларамі говорить, що сам страждає цим розладом - за його словами, деякі звуки і їхня послідовність можуть викликати в нього помилкове відчуття, що дзвонить саме його телефон.

Манія дзвоника виникає в Ларамі від таких простих речей, як рекламні ролики по телевізору або музичні композиції на радіо.

"Ще мені здається, що я чую дзвінок тоді, коли тече вода з крану й іноді - коли голюся", - розповів він газеті The New York Times.

"Не допомагає навіть відключення телефону - вібрації викликають помилкові відчуття так само, як і звукові подразники", - заявив експерт.

У манії дзвінка велику роль грає психологічна потреба завжди бути на зв’язку: саме вона змушує людей, сидячи в пабі, витягувати мобільний на стіл.

Від "Аратти": Девіду Ларамі конче необхідно провести додаткове дослідження й у нас, - бо окрім ringxiety, ще можна дослідити купу різних маній і фобій, що мають відношення до мобільних телефонів, - наприклад, манія хизування, симптом "новорічної ялинки" - коли абонент обвішується двома-трьома трубками від різних операторів, манією витрачати час (і гроші) на скачування різних "фенєчок" з контент-ресурсів, фобія відсутності мобільного телефона, якщо його випадково забули дома...
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.