Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У 2008 році ядерний мініреактор можна буде поставити вдома

Технології 8005 переглядів

Опубліковано - 25.12.2007 03:05 | Всі новини | Версія для друку

У 2008 році ядерний мініреактор можна буде поставити вдома
У 2008 році ядерний мініреактор можна буде поставити вдома
Японська компанія Toshiba розробила новий клас ядерних мікрореакторів, який може використовуватися для постачання електроенергією окремих квартирних і офісних приміщень або одноповерхових кварталів.

Новим реактором, який зовні виглядає як циліндр висотою 6,5 метрів і діаметром 2 метри, можуть зацікавитися віддалені ізольовані поселення і общини, малий бізнес, або навіть кондомініуми мешканців, яким набридло миритися зі свавіллям місцевого постачальника енергії і які хочуть власноруч контролювати енергозабезпечення своїх будинків. Toshiba очікує встановити перший ректор в Японії в 2008 році, а в 2009 вийти з новинкою на ринок Європи і Америки.

Як заявляє Toshiba, цей реактор абсолютно надійний, а його робота повністю автоматизована і виключає перегрів. На відміну від традиційних ядерних реакторів новий мікрореактор не використовує стрижні регулювання потужності реактора за допомогою яких ініціюється ядерна реакція. Натомість використовується нова революційна технологія, яка для керування реакцією застосовує резервуари з рідким літієм-6, ізотопом металу, який ефективно поглинає нейтрони. Реактор здатний працювати в повністю автоматичному режимі протягом 40 років. При цьому вартість одного кіловата енергії коштуватиме всього 5 центів, що майже в два рази менше, ніж вартість енергії в електромережі. Таким чином, за грубими підрахунками операційні витрати на реактор в рік становлять близько $87 500 і близько $3,5 млн. за весь час експлуатації.

З одного боку, в Європі, США і Японії знайдеться немало забезпечених людей, які захочуть похвалитися перед друзями власним реактором в підвалі особняка. Проте не все так просто, як про це повідомляє Toshiba. Мікрореактор, що представлений як новинка, називається RAPID-L. Реактор задумувався як джерело енергії для автономної станції на Місяці, і крім 200 кіловат електроенергії він видає 5 мегават теплової енергії, яку теж необхідно утилізувати. Такої кількості тепла вистачить, щоб протягом 40 років обігрівати 200 будинків. Втім, якщо багатій людині захочеться купити такий реактор, вона цілком може використовувати його тепло для обігріву футбольних майданчиків з природним покриттям де-небудь на Чукотці.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.