Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Війна у Грузії. Російські окупаційні війська залишаються на своїх позиціях

Новини Сакартвело 8591 перегляд

Опубліковано - 12.08.2008 16:55 | Всі новини | Версія для друку

Війна у Грузії. Російські окупаційні війська залишаються на своїх позиціях
Війна у Грузії. Російські окупаційні війська залишаються на своїх позиціях
Російські війська залишаються в Грузії, там, де їх застав наказ Президента Медвєдєва про припинення вогню, але відповідатимуть на “провокації”, а військову присутність скоротять тільки після досягнення мирної угоди і розміщення міжнародних спостерігачів в зоні конфлікту.

"Якщо ми отримали команду на припинення вогню, це не означає, що ми припинили всі дії, зокрема, розвідувальні. Це було б просто нерозсудливо. Ми прагнемо контролювати ситуацію, і принципово важливо - ми чекаємо реакцію грузинської сторони", - сказав замначальника Генерального штабу Збройних сил РФ Анатолій Ноговіцин.

Він повторив слова Медведева про готовність "карати" грузинську армію за "провокації".

"Контрольні функції угрупування, залишаючись в пунктах і місцях дислокації, де їх застав цей сигнал, ця команда, - вони виконуватимуть, реалізовуватимуть свої завдання. У випадку, якщо окремі угрупування продовжуватимуть прориватися або виконувати якісь дії в рамках бойових зіткнень, дія по ним залишається, тобто, вони будуть покарані", - сказав Ноговіцин.

У російської армії, за його словами, немає намірів захопити територію Грузії, і обстріли об’єктів в глибині грузинської території, зокрема в Горі, були націлені на "другий ешелон" грузинської армії.

"Повторюю, на грузинську територію війська миротворців не виходили", - сказав він.

"Прицільного вогню по населеним пунктам - принципова позиція російської сторони - ми не ведемо. Але ж іноді і війська цим користуються, і ховаються якраз в населених пунктах. Це ж другий ешелон угрупування грузинської сторони. А фактично ніяких прицільних ударів по Горі російська сторона не наносила".
МИР, ПОСЕРЕДНИКИ І ВИВЕДЕННЯ ВІЙСЬК

Ноговіцин сказав, що виведення військ можливе тільки після укладення угоди про незастосування сили з Грузією. Аналогічну позицію висловив Президент Медвєдєв, назвавши подібну угоду і відведення грузинських військ умовами повного врегулювання в Південній Осетії.

Військові, при цьому, говорять, що без посередника розлучення воюючих сторін неможливе.

"Ми чекаємо команди обох сторін, і доброї волі. Напевно це і за посередництва якихось організацій, для того, щоб все-таки відбулося роз’єднання сторін і припинення вогню... Звичайно ж, треба скріпляти ці наші стосунки відповідними договорами", - сказав Ноговіцин.

"Окремий провокаційний постріл може знову привести до відновлення війни, і спостерігачі такі мають бути, тому має бути своєрідний рефері, той, що розводить дві сторони.", - сказав він, додавши, що військовим все одно, хто буде цим спостерігачем "за рішенням світової спільноти".

Після цього частина військ, включаючи 58-у армію, буде виведена з території де-факто незалежної Південної Осетії.

"Те, що буде виведена, якщо буде примирення, то, зрозуміло, так. Тому що 58-а (армія) вводилася для нарощування угрупування миротворців. А миротворці обчислювалися в цьому угрупуванні - 588 чоловік на момент початку конфлікту... Перше - припинення вогню. А потім вже сторони домовляються. Але міжнародні спостерігачі... - Росія буде зацікавлена в їх залученні", - сказав Ноговіцин.

Поки ж, за його словами, про мир говорити зарано.

"Ніяких дій з виводу наша розвідка поки не спостерігає, я маю на увазі грузинську сторону", - сказав російський генерал.

Прем’єр Грузії Ладо Гургенідзе, у свою чергу, сказав Рейтер, що без угоди сторін про мир, Тбілісі "готовий до всього" і не вірить обіцянкам російської сторони припинити вогонь.

"Нам потрібні докази, всім в цій ситуації потрібна угода. Поки цього не відбудеться, ми мобілізовані, ми готові до всього", - сказав він.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Новини Сакартвело»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки осягнувши минуле, люди будуть здатні на пророцтва, що спрямовані в майбутнє”
Дмитро Волкогонов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.