Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Тиранозаври вимерли від запалення горла

Невідоме 12117 переглядів

Опубліковано - 1.10.2009 11:48 | Всі новини | Версія для друку

Тиранозаври вимерли від запалення горла
Тиранозаври вимерли від запалення горла
Вчені встановили, що смертоносні хижаки Tyrannosaurus rex гинули від хвороби, схожої на трихомоноз - інфекційне захворювання, характерне для багатьох сучасних птахів, що супроводжується запаленням зоба.

Стаття вчених з'явилася у журналі PLoS One, а її короткий виклад поданий у прес-релізі Університету Вісконсина у Медісоні, співробітники якого брали участь у роботі.

У рамках дослідження палеонтологи вивчили 65 залишків тиранозаврів. Серед них був скелет тиранозавра Сью, який є одним з найбільш повних на сьогоднішній день скелетів.

Висота Сью за життя складала близько чотирьох метрів, а довжина тіла - 14 метрів. Зокрема, вчених цікавили сліди на щелепах, які раніше списувалися на зіткнення між ящерами.

У результаті, вчені виявили у більшості досліджуваних особин отвори з дуже рівними краями, що зовсім не характерно для слідів боротьби. Звідси вони висновували, що дані сліди, імовірно, є результатом захворювання.

Найбільш вірогідною хворобою є аналог трихомонозу - захворювання, спричинене одноклітинним паразитом Trichomonas gallinae. Типовим його поширювачем є голуби, які від нього майже не страждають.

Серйозних збитків паразит завдає хижакам, таким як соколи. Через захворювання у птахів запалюється глотка і зоб, що ускладнює прийом їжі.

На думку дослідників, аналогічні симптоми спостерігалися й у стародавніх ящерів. Вчені вважають, що, наприклад, Сью могла померти, таким чином, від голоду - запалення горла не давало їй харчуватися.

За словами вчених, більше половини залишків, які вивчали, мають сліди хвороби. Вони вважають, що смертність серед тиранозаврів через запалення горла була вкрай високою. При цьому дослідники наголошують, що до вимирання ящерів захворювання не мало жодного відношення.

Нагадаємо, що у серпні цього року в Польщі знайдені залишки предка тиранозавра.

Дослідники вважають, що це один із предків тиранозаврів. Вік кісток - приблизно 200 мільйонів років. Це найбільш древня знахідка вчених за всю історію розкопок на Землі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.