Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На місці Хотівського городища будують котеджі

Надзвичайна подія Регіон: Київська область 10685 переглядів

Опубліковано - 3.10.2009 03:09 | Всі новини | Версія для друку

На місці Хотівського городища будують котеджі
На місці Хотівського городища будують котеджі
На території Хотівського городища, де понад 2,5 тисяч років тому предки киян оборонялися від скіфів, почалося будівництво! Історичні споруди вирішили залити бетоном.

У район Феофанії прибула будівельна техніка, яка, за спостереженнями археологів, вже зрила значну частину оборонного валу.

«Територія городища - 31 га! Такими площами стародавніх поселень не може похвалитися жодна європейська країна. Це пам'ятка археології національного значення, на території якої навіть палицю в землю не можна вставити без відома науковців», - говорить Сергій Лисенко, співробітник Інституту археології.

Будівельники відмовляються говорити, що зводять і хто замовник. «Сказали, от і працюємо», - заявив нам виконроб. Будівництво охороняється, скрізь - камери відеоспостереження, а комунікації тягнуть через парк «Феофанія», який теж, до речі, охороняється законом.

«Кажуть, тут будують котеджне містечко, а замовник - дуже впливова людина в країні. Ми звернулися до генпрокуратури. Розібратися обіцяли через п'ять днів», - каже Лисенко. З'явилися і чутки, що будувати тут вирішили Лікарню майбутнього, підвідомчих фондом дружини Президента. «Ні, це в іншій стороні», - повідомили нам археологи.

Начальник міського Управління з охорони культурної спадщини Руслан Кухаренко каже, що Хотівське городище поза компетенцією КМДА. А в Мінкульті пообіцяли розібратися.

Від “Аратти”. Будівництво в заповідній зоні намагалися розпочати ще в 2003 році, за часів каденції Президента Кучми і Януковича на посаді прем`єр-міністра. Пізніше будівництво було призупинене. Очевидно, ті, хто причетний до цього елітного будівництва, знайшли способи "домовитися" з новою владою.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Надзвичайна подія»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація не помирає від інфаркту, вона помирає тому, що в неї відібрали мову”
Ліна Костенко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.