Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


23 лютого краще оголосити Днем жертв громадянської війни

Суспільне життя 12295 переглядів

Опубліковано - 24.02.2010 00:45 | Всі новини | Версія для друку

23 лютого краще оголосити Днем жертв громадянської війни
23 лютого краще оголосити Днем жертв громадянської війни
Представники одеського організаційного комітету «23 лютого» звернулися до депутатів Верховної Ради України і Державної Думи Російської Федерації з пропозицією «проголосити 23 лютого Міжнародним днем жертв громадянської війни, оскільки обидві держави найбільше постраждали під час подій 1918-1921 років».

Цю ініціативу було оприлюднено 23 лютого під час громадянської панахиди, що відбулася біля пам`ятника загиблим на Куликовому полі, де свого часу були поховані бійці Червоної Армії і військ Центральної Ради.
«Ми вважаємо, що настав час відійти від різних ідеологічних нашарувань і поглянути на трагедію, яка сталася, з точки зору цивілізованого світу.

Представники різних народів, які були історичними ворогами, створювали спільний День пам`яті загиблих, що має стати попередженням для прийдешніх поколінь, щоб подібні трагедії ніколи більше не повторювалися», - сказав член оргкомітету Сергій Гуцалюк, виступаючи перед учасниками панахиди від імені низки молодіжних організацій, істориків, священнослужителів різних конфесій.

Такий крок, на переконання членів оргкомітету, російські та українські політики мають зробити задля того, щоб запобігти «будь-яким громадянським протистоянням і конфліктам у наших державах і між нашими народами» у майбутньому.

«Це дозволить не тільки наблизитися до європейських стандартів, а й водночас відійти від неактуального пафосу», – зазначив С.Гуцалюк, підкресливши, що ідеологічне підґрунтя, закладене під цю дату в часи Радянського Союзу, на сьогодні себе вичерпало.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Релігія це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу ”
Карл Маркс

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.