Аратта - На головну

1 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Дитяча смертність на Донеччині перевищує середній показник

Зона економічного дива Регіон: Донецька область 11211 переглядів

Опубліковано - 16.03.2010 01:55 | Всі новини | Версія для друку

Дитяча смертність на Донеччині перевищує середній показник
Дитяча смертність на Донеччині перевищує середній показник
Смертність немовлят на Донеччині залишається високою. Про що повідомляє обласне управління статистики. Торік на 1000 народжених зафіксовано 11,9 смертельних випадків. У середньому ж по Україні цей показник складає 9,3.

Така тривожна статистика характерна для промислових регіонів України, зазначила в інтерв’ю «Німецькій хвилі» обласний педіатр Ірина Криштопіна. За словами фахівця, погана екологія та екологічно неякісна їжа, яку вживають жителі великих промислових міст, впливає на здоров’я майбутньої матері, і, як наслідок - високий рівень тяжко хворих або нежиттєздатних немовлят.

Заручники екології

За останні роки в області відбулися значні зміни в оснащенні пологових будинків новою апаратурою. Але, на жаль, все одно сучасного обладнання, як і необхідних дорогих ліків не вистачає, сказала в розмові з «Німецькою хвилею» обласний неонатолог Олена Алексєєва. Це, також впливає на показник смертності, підкреслила лікар.

Алексєєва додала, що виходжування маловагого малюка, наприклад, в США коштує до 5 тисяч доларів на добу. Україна ж не може собі дозолити цього. Лікар також звернула увагу на зростання в регіоні кількості малюків, які гинуть удома внаслідок нещасних випадків. Проте, це вже не медичний, а соціальний фактор, який найчастіше розцінюється як насильство в сім’ї.

За словами неонатолога, Донеччина в рейтингу смертності немовлят все ж не найгірша, і цей показник поступово зменшуються. «Сьогодні ми витрачаємо кошти, перш за все, на модернізацію великих регіональних пологових центрів», - сказала Алексєєва. На її думку, розпорошення грошей по маленьких медичних закладах недоцільно. Там немає кадрів, які могли б працювати на сучасному обладнанні, нема й такої кількості пологів, аби обладнання не простоювало, зазначила лікар.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Зона економічного дива»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.