Аратта - На головну

8 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хати в Пирогові підпалили, щоб приховати викрадення унікальних скринь?

Кримінал Регіон: м.Київ 11417 переглядів

Опубліковано - 19.09.2006 12:55 | Всі новини | Версія для друку

Хати в Пирогові підпалили, щоб приховати викрадення унікальних скринь?
Хати в Пирогові підпалили, щоб приховати викрадення унікальних скринь?
15 вересня в Музеї народної архітектури і побуту НАН України (в Пирогові) сталася пожежа. Згоріла унікальна гуцульська хата в експозиції „Карпати” та два господарських приміщення.

Пожежники, які працювали на місці займання, не виключають версію навмисного підпалу пам’яток. Остання пожежа сталася в Пирогові два тижні тому, коли під час проведення осіннього етнографічного ярмарку загорілося приміщення сільського магазину. Тоді так само висували версію навмисного підпалу.

Цього разу ситуація може бути ще більш заплутаною. Як повідомили „Музейному порталу” співробітники музею, що попросили не називати їхніх імен, у хаті, що згоріла, знаходилася колекція з понад 20 (називають цифри 24 і 26) унікальних дерев’яних різьблених скринь 18-19 століття. Цю колекцію для музею придбав меценат за 99 тис. грн. На це зібрання скринь колекціонери влаштовували справжнє полювання, адже вони могли стати "перлиною" будь-якої колекції.

Кілька тижнів тому співробітники, які відповідали за збереження скринь, помітили, що у хаті, де знаходилися ці шедеври народного мистецтва, викручені довжелезні залізні кріплення, і двері тільки прикриті. Для того, щоб зірвати ці кріплення, необхідно докласти неабияких зусиль, отже, випадкове зникнення відкидається.

Оскільки експозиція „Карпати” знаходиться далеко від центральної частини музею і неподалік від лісу, не можна виключати, щоб зловмисники готували викрадення експонатів. Підтвердити чи спростувати цю версію можна буде, підрахувавши кількість залізних обручів, якими були оковані деякі скрині.

Втім, у будь якому випадку, втрата скринь буде страшною для музею, адже таких експонатів в Україні збереглися одиниці.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Кримінал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.