Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Зварич: Укази Президента були повернені незаконно

Влада 11452 перегляди

Опубліковано - 21.09.2006 22:04 | Всі новини | Версія для друку

Зварич: Укази Президента були повернені незаконно
Зварич: Укази Президента були повернені незаконно
Право повертати укази Президента України у зв'язку з порушенням неіснуючої “конституційної процедури їх обнародування” не дано жодному з посадовців.

Про це говориться в заяві міністра юстиції України Романа Зварича у зв'язку з питанням контрасигнації актів Президента України.

В заяві, прес-служби НСНУ, Зварич зокрема відзначає, що згідно з частиною третьою статті 106 Конституції України Президент України на підставі і на виконання Конституції і законів України видає укази і розпорядження, які є обов'язковими до виконання на території України.

Зварич роз'яснює, що “з часу прийняття Конституції України процедура набрання чинності актами Президента України встановлена тільки Указом Президента України від 10 червня 1997 року № 503, проте не отримала законодавчого визначення, яке є необхідним, враховуючи положення частини другої статті 19 Конституції України, згідно з яким органи державної влади і органи місцевого самоврядування, їхні посадовці зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень і способом, передбаченими Конституцією і законами України”.

За словами міністра юстиції, процедура контрасигнації, передбачена частиною четвертою статті 106 Конституції України (“акти Президента України, видані в межах повноважень, передбачених пунктами 5, 18, 21, 23 цієї статті, затверджуються підписами прем'єр-міністра України і міністра, відповідального за акт і його виконання”), також дотепер не має законодавчого відбиття, що викликає неоднозначне розуміння її змісту і відсутність практики її використання. Тим більше Основний Закон не визначає конституційної процедури обнародування указів Президента. Отже права повертати укази Президента у зв'язку з порушенням неіснуючої “конституційної процедури їх обнародування” не надано жодному з посадовців, зауважує Зварич.

Він зазначає, що існуючий порядок обнародування указів Президента України використовується з часу прийняття Конституції України і не викликав занепокоєння з боку відповідальних посадових осіб дотепер.

Проте очевидно, що із зміною форми правління на парламентсько-президентську це питання стало актуальним, що не могло залишитися поза увагою Міністерства юстиції. Саме тому проектом Закону України “Про Кабінет Міністрів України” пропонується детально визначити процедуру затвердження актів Президента України підписами прем'єр-міністра України і міністра, відповідального за акт і його виконання, присвятивши цьому питанню окрему статтю, вважає Зварич.

Як повідомлялося, перший заступник міністра Кабінету Міністрів України – керівник правового управління Кабміну Олександр Лавринович повідомив, що сім указів Президента України повернено в президентську канцелярію через порушення конституційної процедури їх обнародування. В супровідному листі до повернених указів Секретаріат Кабміну зауважив, що офіційному обнародуванню актів глави держави мала передувати процедура їх контрасигнації. Проте згадані укази надійшли на підпис прем'єр-міністру офіційно обнародувані, що нівелює процедуру їх контрасигнації. Контрасигнація - затвердження актів глави держави підписами прем'єр-міністра, а також міністра, відповідального за указ і його виконання, що передує офіційному обнародуванню документа.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.