На Київщині обмазали глиною трипільську хату

Автор/джерело -  © «Аратта-Україна»



Дата публiкацiї - 14.08.2006 14:21 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=691

Тепер вона має вигляд точнісінько як у давнину: хата зведена з дерева, має два поверхи - господарчий і житловий, обмащена глиною та покрита соломою.

П'ять тисяч років тому на території України були саме такі хати. Поверх дерева їх обмащували глиною, попередньо замішаною, повідомляє 5 канал.

У неділю, в приватному музеї "Прадавня Аратта - Україна", що в селищі Трипілля поблизу Обухова, спеціально для цього збирали толОку. Кілька десятків людей босоніж місили глину із соломою. Фахівці розповідають, що це найнадійніший будівельний матеріал. Місиво супроводжувалося співами та танцями. Крім того, сама глина має лікувальні властивості.

Зоя Ружин, учасниця толоки:
- Глина - це здоров"я. Багато хто приїхав, щоб не лише зробити корисну справу, а й оздоровитися. Глина забирає негатив.

Трипільська цивілізація - найдавніша в Європі, розповідають історики. Свастика, символи "інь та янь" з'явилися на тисячу років раніше у трипільців, аніж у китайської чи індійської культур. Однак, вважає директор трипільського історико-археологічного музею "Прадавня Аратта-Україна" Олександр Поліщук, з ідеологічних міркувань радянська влада робила усе, щоб приховати історію трипільської цивілізації. Україна не могла бути колискою спільноти білої раси.

Олександр Поліщук, директор музею "Прадавня Аратта - Україна":
- До 1937 року були розстріляні усі дослідники Трипільської цивілізації. За український буржуазний націоналізм.

Нині у музеї Трипілля, єдиному в світі приватному музеї Трипільської культури, зберігаються близько двох тисяч експонатів. Усі вони, на думку істориків, безперечно свідчать про високий рівень культури пращурів, які жили близько п'яти тисяч років тому.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.