Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Якою може бути свобода слова за Президента Януковича

Державність 18469 переглядів

Опубліковано - 18.02.2010 | Всі публікації | Версія для друку

 Якою може бути свобода слова за Президента Януковича
Наразі це питання залишається вікритим. Насамперед тому, що й нині в Україні свободи слова, як такої, у повному розумінні цього терміну, просто не існує. І це було очевидно навіть під час виборів.

Про те, що при новому Президенті можливий наступ на свободу слова, попереджають журналістів у блоці «Наша Україна – Народна самооборона». Натомість у Партії регіонів такі заяви спростовують.

НУНС припускає повернення темників в українські ЗМІ та застосування тиску на пресу. Водночас «регіонали» вважають основною загрозою діяльності мас-медіа економічну залежність, причина котрої – криза.

Серед передвиборних обіцянок Віктора Януковича для засобів масової інформації – створення в Україні суспільного мовлення та гарантія свободи слова. До таких заяв майбутнього українського Президента як у парламенті, так і в пресі ставляться неоднаково.

У блоці НУНС називають вірогідним повернення темників – практики 5-річної давнини, коли редакції українських ЗМІ отримували вказівки, як висвітлювати політичні події в Україні. Народний депутат Володимир Ар’єв закликає журналістів бути готовими до наступу на свободу слова за нового Президента. «Ми ще встигнемо перевірити, як Віктор Янукович виконає обіцянку щодо гарантій свободи слова, – каже він. – Але я радив би журналістам підготуватися до потенційного наступу на свободу слова».

У Партії регіонів такі перспективи заперечують. Народний депутат Олена Бондаренко наголошує, що нині головна загроза ЗМІ – економічна нестабільність, через яку багато видань погоджуються на підготовку замовних матеріалів. «Насправді від зміни політиків у президентському кріслі чи коаліції ситуація у ЗМІ зараз залежить найменше. Часи, коли існувала монополія, вже минули», – додає депутат.

За словами Олени Бондаренко, остання виборча кампанія засвідчила, що в системі українських ЗМІ є серйозні проблеми. «Пора відкрито ставити питання про корупцію в ЗМІ. Вибори показали, що ЗМІ не здатні відстояти себе як четверту владу, і через кризу часом підпрацьовують у якості замовної політичної трибуни», – каже вона.
У ЗМІ досі багато проблем

У колі медіаекспертів припускають, що принципово нових загроз для свободи преси за нового Президента навряд чи варто очікувати. На думку голови міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна» Костянтина Квурта, в українських ЗМІ досі багато нерозв’язаних проблем. «Нинішня влада не доклала достатньо зусиль, наприклад, аби розкрити резонансні злочини проти журналістів. Досі поширена практика роботи «кремлівських» журналістів на українських телеканалах, а це неабияка загроза і свободі слова, і національній безпеці», – зазначає експерт.

За словами Костянтина Квурта, в українських мас-медіа за останні кілька років не спостерігалося нічого «особливо демократичного». «Можна, звичайно, не помічати джинсу, замовчування очевидних фактів, відвертий непрофесіоналізм. Проте, говорити при цьому, що в нас була «суперсвобода» слова – це занадто сильно», – зауважує пан Квурт.

Напередодні Президент Віктор Ющенко заявив, що вважає становлення свободи слова в Україні головним досягненням Помаранчевої революції.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Державність»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.