Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Пгляд цивільної людини: як відбувається третя хвиля мобілізації на Харківщині

Військова справа 35445 переглядів

Опубліковано - 8.08.2014 | Всі публікації | Версія для друку

Пгляд цивільної людини: як відбувається третя хвиля мобілізації на Харківщині
Чимало зголошуються добровольцями, але чимало таких, хто спантеличений мобілізаційною повісткою.

Кореспондентка DW провела день в одному з військкоматів у Харківській області.

25 липня набув чинності закон про третю чергу мобілізації. Мобілізація триватиме 45 днів. Щодня чоловіків відправляють на підготовку у військові частини. Зокрема, й у Харкові.

Приблизно 2000 чоловіків були призвані з Харківщини у зону АТО під час першої і другої черг мобілізації. Третя черга почалася наприкінці липня і триватиме 45 днів. Скільки буде призвано цього разу, в обласному військкоматі не розголошують. Заступник військового комісара області Юрій Калгушкін назвав DW тільки головні критерії відбору: "Обов’язково – це досвід служби в армії. В першу чергу, зараз потрібні фахівці з ремонту авіа- та автотехіники, зв’язку; мінери, медики, водії. В другу чергу – стрілки, грантометники, снайпери."

Полковник пояснює, що не усі потраплять до "гарячих точок" АТО, є багато роботи "навколо війни". Відправляти мобілізованих одразу "на фронт" теж ніхто не планує. Підготовка до цього триватиме не менше 2 тижнів.

І добровольці, і уклоністи

"А це правда, що за ухиляння від армії загрожує 12 років ув’язнення?" - питає DW чоловік на велосипеді, що приїхав зі своїм товаришем до Орджоникідзенського військкомату Харкова. Почувши, що покарання може бути максимум 5 років, з полегшенням видихає. Його друг вже підписав повістку і вийшов сказати, що пішов на медкомісію. Обидва вважають, що за годину знову поїдуть на пляж.

Дещо не розуміє реалій і ще один чоловік, який прийшов з повісткою, навіть підписав, але каже, що не може піти у армію: "Як я зараз піду? В мене дружина і маленька дитина!". "Якби у Вас було п’ять дітей, Вас би звільнили. Тут у всіх є діти. От ми відправляємо батьків трьох-чотирьох дітей. Ви маєте обов’язок захищати Батьківщину", - відповідає йому полковник – районний військком Олександр Житко.

40-річного Андрія вже очікує машина, аби відвезти у військову частину, на підготовку. "А мене ніхто і не питав, чи я хочу. Я прийшов взагалі-то стати на військовий облік в цьому райвійськкоматі, а мене відправляють!" - каже чоловік DW. Співробітниця військкомату нагадує йому, що він особисто підписав згоду на мобілізацію. "Так, але я погодився бути електриком і водієм. Проти братів-руських воювати не буду!" - відповідає він. На питання DW щодо "захисту Батьківщини від терористів" каже, що "не дуже розуміє ситуацію, але хоче розібратися на місці".

Разом з ним відправляють у військову частину 35-річного Сергія Каменських. Він син військового, прийшов добровольцем, хоче до старшого брата у 92-ту механізовану бригаду ЗСУ. З ним поряд мати, підтримує його вибір: "Коли був Майдан, вони ще сперечалися зі мною. Але зараз зрозуміли, що не можна допустити, щоб тут у нас стало, як на Донбасі". "А що робити? Тут роботи немає, а дивитися на те, що там відбувається, спокійно неможливо!" - додає Сергій. Він усвідомлює рівень загрози для життя: "Я взагалі-то розвідник і дещо вмію".

Більш відвертий інший чоловік, який представився "вченим з університету", він отримав повістку і одразу прийшов у військкомат: "Гарматним м’ясом я бути не хочу, але більш за все я не хочу бути зрадником".

Треба змінювати підходи?

Під третю хвилю мобілізації підпадають чоловіки від 30 до 40 років, якщо рядові, і до 45 років, якщо офіцери. Здебільшого це люди з вже налагодженим життям, котрі мають роботу і родини. Це також чоловіки, які служили в армії ще "радянського взірця", акцентує військовий політолог В’ячеслав Целуйко: "Серед них більше симпатиків Росії, порівняно з 20-річними хлопцями, більш "проукраїнськими", яких призивали раніше".

Це підтверджує і 35-річний Антон, який особисто виписує і розносить повістки ще з квітня. Тоді він прийшов "на фронт" добровольцем. Але, попри досвід служби у прикордонних військах та СБУ, був залишений при штабі. "Не відчиняють двері, їхні жінки кричать, ображають, чоловіки виходять з погрозами, відмовляються. Таких випадків зараз стало більше. І я вже спокійно на це дивитися не можу", - ділиться Антон.

На думку заступника обласного військкома Калгушкіна, "наявність різних настроїв" не завадить виконанню плану щодо мобілізації – в харківській картотеці більше 300 000 військовозобов’язаних: "В Харківській області порушено тільки 5 кримінальних справ щодо уклоністів. Бажаючих все ж таки більше, ніж небажаючих". "Якщо держава хоче перемоги в АТО, то має скористатися наявністю бажаючих професіоналів. Таких, як я, багато, але чомусь не відправляють!" - обурюється Антон. Він збирається знов вимагати від керівництва "відправки на фронт".

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Військова справа»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.