Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Коли Україна може отримати безвізовий режим з ЄС?

Євроінтеграція 40208 переглядів

Опубліковано - 12.11.2015 | Всі публікації | Версія для друку

Коли Україна може отримати безвізовий режим з ЄС?
Ухвалення антидискримінаційної поправки до трудового законодавства значно підвищило шанси України отримати в 2016 році безвізовий режим з країнами ЄС.

Верховна Рада у четвер після багатьох невдалих спроб таки ухвалила поправку до Трудового кодексу, яка забороняє дискримінацію у трудових відносинах через сексуальну орієнтацію працівника.

Це була одна з ключових вимог ЄС, адже вона унеможливлює отримання українцями політичного притулку в ЄС під приводом дискримінації на роботі в Україні.

Поправка стала практично останнім документом у "безвізовому пакеті", який мав ухвалити парламент, щоб виконати умови візової лібералізації.

Якщо ЄС визнає ухвалені закони відповідними вимогам лібералізації, а також схвально оцінить кроки країни у боротьбі з корупцією, створення антикорупційної прокуратури й виконання міграційних та низки інших вимог, то вже у середині 2016 року українці зможуть без віз подорожувати до ЄС.

Механізм лібералізації

Київ п’ять років виконує план візової лібералізації з ЄС й зараз підійшла до останньої фази.

Українські та європейські експерти ще не можуть з впевненістю сказати, чи Україна зуміла виконати усі вимоги ЄС, чи може мігрантська криза вплинути на ситуацію, проте вже найближчим часом європейці дадуть остаточну відповідь.

24 листопада у Брюсселі має відбутись засідання групи високих посадових осіб ЄС, яка зробить технічний висновок про виконання Україною умов візової лібералізації.

На його основі Європейська комісія до 15 грудня має винести остаточний позитивний чи негативний висновок щодо надання Україні безвізового режиму.

За умови позитивного висновку Єврокомісії, наступний етап вже політичний – схвалення Радою ЄС, куди входять міністри внутрішніх справ усіх 28 членів ЄС, та Європейським парламентом.

У Раді ЄС має бути одностайне рішення всіх 28 представників країн ЄС, що дає можливість окремим членам застосувати вето. Цей етап може пройти в січні-лютому 2016 року.

Рішення Ради ЄС має ратифікувати Європарламент простою більшістю депутатів, а після цього ще потрібні кілька місяців на узгодження внутрішніх бюрократичних процедур.

Якщо будуть позитивні рішення Ради ЄС та Європарламенту, то безвізовий режим може запрацювати наприкінці весни 2016 року.

Для подорожей до країн ЄС на 90 днів за кожні півроку громадяни України мають отримати біометричні паспорти та здати відбитки пальців.

Як пройшла Молдова

Сусід України - Молдова вже пройшла усі процедури візової лібералізації. Календарно їхній шлях може бути дещо схожим на український.

15 листопада 2013 року оголосили рішення про виконання країною технічних вимог лібералізації.

У грудні Єврокомісія офіційно його затвердила, а вже до кінця зими 2014 року рішення пройшло усі інстанції. 27 лютого 2014 року Європарламент затвердив безвізовий режим.

Після кількох місяців бюрократичних узгоджень безвізовий режим ЄС для Молдови запрацював на початку травня 2014 року. Україна набагато більша і має конфлікт на Донбасі, тож пройти цей шлях так швидко буде складно.

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Євроінтеграція»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.