Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Байден окреслив два шляхи, які будуть залежати від дій Росії”, - Білий дім розкрив зміст розмови з Путіним

Політика 5712 переглядів

Опубліковано - 31.12.2021 | Всі публікації | Версія для друку

“Байден окреслив два шляхи, які будуть залежати від дій Росії”, - Білий дім розкрив зміст розмови з Путіним
Джо Байден та Володимир Путін провели телефонну розмову, яка тривала близько 50 хвилин. В ній лідери обох країн обговорили відносини між США та Росією, безпекову ситуацію в Європі та скупчення російських військ довкола України.

Сторони домовились розпочати переговори в Женеві 9 січня - раніше очікувалось, що вони почнуться 10 числа.

Після закінчення розмови між президентами в Раді з національної безпеки США розкрили деталі дзвінка між Джо Байденом та Володимиром Путіним. В адміністрації сказали, що розмова була “серйозною і по суті”, і що обидва лідери виклали свої позиції щодо врегулювання ситуації.

“Президент Байден окреслив два шляхи підходу США, які будуть залежати від дій Росії в найближчий час. Перший - це шлях дипломатії, який призведе до деескалації ситуації. Другий шлях зосереджений на стримуванні, в тому числі з серйозною ціною та наслідками, якщо Росія вирішить здійснити подальше вторгнення в Україну”, - повідомив посадовець Ради з національної безпеки США.

В адміністрації підкреслили, що Джо Байден був дуже чітким і прояснив Путіну, що США діятимуть за принципом “нічого про вас без вас”, коли йдеться про партнерів та союзників. “Путін сказав, що він зрозумів”, - додав посадовець Ради з національної безпеки США.

Відповідаючи на запитання, чи прояснив Путін свої наміри щодо можливого вторгнення в Україну, посадовець Ради з національної безпеки відповів, що протягом розмови президентів від Путіна не пролунало жодних ствердних заяв з цього приводу.

“Та без огляду на це, зараз ми зосереджені на діях та свідченнях, а не на словах. Тож ми продовжимо дуже пильно стежити за пересуванням та нарощуванням російських сил на кордоні з Україною та готуватись до будь-якого рішення, яке зрештою може ухвалити Путін”, - сказав посадовець.

На додачу, короткий зміст дзвінка опублікувала і речниця Білого дому Джен Псакі.

“Президент Байден закликав Росію до деескалації напруги з Україною. Він прояснив, що Сполучені Штати та їх союзники з партнерами дадуть рішучу відповідь, якщо Росія вторгнеться в Україну”, - повідомила речниця Білого дому Джен Псакі.

Вона додала, що Джо Байден також висловив підтримку дипломатичному шляху вирішення питання, який має розпочатись в січні 2022 року через серію переговорів між США, Росією, НАТО та ОБСЄ. “Президент Байден повторив, що істотний прогрес у цих діалогах може відбутися лише в умовах деескалації, а не ескалації”, - заявила Джен Псакі.

В Білому домі також заявили, що переговори між США та Росією в Женеві розпочнуться 9 січня і продовжаться до 10 січня. До того часу Сполучені Штати перебуватимуть у тісних консультаціях з партнерами, зокрема з урядом України.

Зі свого боку, деталями розмови поділились і в Кремлі. Російська служба BBC цитує помічника Володимира Путіна Юрія Ушакова. За його словами, Джо Байден “чітко заявив про те, що США не мають наміру розміщувати в Україні ударне наступальне озброєння”. Своєю чергою, за словами Ушакова, Путін відповів: розміщення такої зброї означало б повний розрив відносин між США та Росією.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політика»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
Реклама на порталі
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.