Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Фірташів попросять звільнити трубу?

Світ про Україну 18451 перегляд

Опубліковано - 7.02.2008 | Всі публікації | Версія для друку

Фірташів попросять звільнити трубу?
“Нафтогаз” почав готувати нормативно-правову та договірну базу щодо відмови від посередництва “РосУкрЕнерго” та переходу на прямі газові контракти.

Таким чином компанія почала виконувати доручення уряду та рішення Ради нацбезпеки та оборони.

Перехід на прямі газові контракти вигідний передусім «Газпрому», оскільки саме перед ним «Нафтогаз» відповідає за транспортування російського газу до Європи. Так вважають у «Нафтогазі». В компанії планують домовитися про ті ж обсяги газу, який сьогодні купують у компанії «РосУкрЕнерго» по 179,5 доларів за тисячу кубів.

«Зміни мають підгрунтя»

Заяви, які лунають з Кабінету Міністрів та Нафтогазу щодо змін схем газопостачання, мають під собою підґрунтя.

Очевидно, що вже є якісь попередні домовленості, вважає екс-керівник «Укртранснафти» Олександр Тодійчук: «Не думаю, що все те, що сьогодні говориться про зміни у системі постачання газу, суто на рівні тільки певних бажань. Думаю, що є певні погодження, і російська сторона може бути досить гнучкою. Між двома урядами діє угода, яка була заснована на контролі та посиланні на державні структури. Це були «Газпром» і «Нафтогаз». Усе разом показує, що такі зміни мають підґрунтя».

Справа кількох місяців?

Якщо Кабінет Міністрів, Президент та РНБО діятимуть узгоджено, то реорганізувати газовий ринок можна за кілька місяців, вважає експерт з енергетичних питань Олена Вітер: «Щоб забрати посередника з газового ринку, не потрібно ніякої участі парламенту, робота якого зараз заблокована. Тому змінити ринок, і повернути його у вигляд 2005 року – це справа кількох місяців. Якщо буде сприятлива політична підтримка з боку Прем’єра, Президента та РНБО, то досягти цього завдання можна доволі швидко».

Наразі російський та середньоазійський газ постачається в Україну через двох посередників: «РосУкрЕнерго» та «УкрГазЕнерго».

Минуло тижня на засідання Ради нацбезпеки та оброни вирішили відмовитися від посередництва «РосУкрЕнерго» та перейти на прямі газові контракти. Принаймні про це заявляла Прем’єр Тимошенко.

Натомість Президент застерігав уряд від руйнування нинішніх схем, перш ніж будуть створені нові.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Світ про Україну»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Слово, що йде від серця, проникає в серце”
Нізамі

 
Реклама на порталі
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.